RU   UA

Симптомами захворювань печінки можуть послужити тупі больові відчуття та важкість у правому підребер'ї через значне збільшення печінки. Тканина печінки не має нервових закінчень, і тому навіть при дуже важкому її ураженні (цироз печінки) гострі больові відчуття, як правило, відсутні. Нервові закінчення є лише на тонкій капсулі, що покриває поверхню печінки, тому при збільшенні печінки за рахунок розтягування тонкої капсули і з’являється відчуття важкості та тупий біль в правому підребер'ї.

Хронічні захворювання печінки, як правило, довго не проявляються ніякими симптомами. Основними симптомами хронічних захворювань печінки є жовтяниця, шкірний свербіж, збільшення печінки та збільшення селезінки.

Біль у правому підребер'ї, де знаходиться печінка, при хронічних гепатитах і цирозі печінки спостерігається дуже рідко і може бути обумовлений ​​супутнім ураженням жовчного міхура, жовчних протоків, або кишечнику, що розташований близько 12-палої кишки. Найчастіше спостерігаються непрямі прояви, такі, як нездужання, слабкість, болі в суглобах і м'язах, висипання або крововиливи на шкірі, зміни периферичної крові (анемія або інші), ознаки ураження нирок (зміни в аналізах сечі). Пацієнти з такими симптомами часто звертаються до дерматологів, гематологів, ревматологів та інших фахівців.

Якщо у Вас спостерігаються схожі симптоми або прояви, ми рекомендуємо Вам звернутися до лікаря-гепатолога.