RU   UA

Говорячи про шкоду куріння, ніхто не згадує про те, як страждає від нікотину печінка. Вона приймає на себе основний удар від усіх шкідливих речовин, що потрапляють в організм. Нікотин та інші токсичні речовини сигаретного диму потрапляють прямо в печінку, де й ведуть свою руйнівну дію.

В печінці є гепатоцити — клітини, що відповідають за очищення і переробку шкідливих речовин. Якщо гепатоцитів виявляється менше, ніж шкідливих речовин, то вони не справляються з усією переробкою, починають дистрофувати,дегенерувати, а потім і зовсім відмирати, трансформуючись в фіброзні клітини, які вже не здатні виконувати функції гепатоцитів. Так відкривається прямий доступ до клітин.

Метаболізується нікотин в клітинах печінки, де після цієї переробки він перетворюється на котинін — унікальну речовину, алкалоїд, який в кількостях, що можна визначити достовірно,  присутній тільки в організмі курців. Для розщеплення котинину потрібна особлива група ферментів — цитохроми Р-450, які відносяться до гідроксилаз. Цей же фермент необхідний для метаболізму багатьох ліків і гормонів.  Задіявши резерв цих ферментів, людина ризикує отримати ускладнення від інших захворювань, а також гормональні збої, тому що цитохромів в печінці вистачить лише для переробки лікарських препаратів і гормонів. Тому цитохромів Р-450 у хронічного курця просто не вистачатиме — всі вони зайняті переробкою нікотину.

Ще одна серйозна небезпека у вигляді сильного отрути — синильної кислоти, яка міститься серед компонентів сигаретного диму. Печінка людини здатна перетворити невеликі дози отруйної синильної кислоти у відносно нешкідливі речовини. Але при цьому судини печінки під впливом кислоти склерозируються, погіршується кровообіг в печінці, а також в системі портального кровообігу.

Це призводить до порушення основних функцій печінки, до розвитку застійних явищ в системі комірної вени, а згодом — до розвитку захворювань гепатобіліарної системи та шлунково-кишкового тракту.

«Прогепар» є прекрасним помічником в очищенні організму. При прийомі курсом препарат ефективно очищає печінку, виводить токсини і відновлює її роботу, надає сприятливий вплив на клітини печінки.